باز هم فرانسوی :)

دیروز مجبور شدم برای یک درس دو واحدی اینترنتی ثبت نام کنم که فقط به آلمانی و فرانسوی ارایه میشد. من البته فرانسوی رو مطالعه می کنم ولی جونم بالا اومده با همین دو صفحه ای که ازش خوندم..

جریان از این قراره که دانشگاه پلی تکنیک زوریخ که بنده در حال حاظر اینجا مشغول به تحصیلم خودش رو تافته جدا بافته از همه دنیا میدونه اینجوری که اگه مدرک فوق لیسانستو از هر دانشگاه دیگه ای گرفته باشی برای دکترا باید امتحان ورودی بدی.  البته دانشگاه لوزان در مواردی استثناست که اون هم شامل حال من نمیشه چون تغییر رشته دادم. دانشجو که کلا بره درساشو بخونه ولی ببین که چقدر به اساتید بر می خوره که حالا که یک دانشجو گرفتند و دارند بهش کار یاد میدن و از بین هزار نفر انتخابش کردن باز دانشگاه میگه نخیر ما باید ببینیم صلاحیت داره این دانشجو یا نه! خلاصه که باید دو تا امتحان بدم و موضوعاتش رو هم باید تا آخر این ماه که فردا باشه مشخص می کردم که بالاجبار تنها درسی که امکان برداشتنش اون هم وسط ترم رو داشتم همین درس اینترنتیه بود. خدا بهم رحم کنه موقع امتحان دادنش.

میدونی همیشه نباید همه چی دقیقا بر وفق مرادت پیش بره. خونه جدیدم خوشگل و راحته همه چیز خوبه به جز هوا که دو روزه بارونیه که اونم رحمت خداست لطایف خودشو داره دیگه اینکه خونه تا محل کار یک ربع راهه و هر جور مغازه ای که بخوام سر کوچه دارم حتی سالن بازی بیلیارد! حالا یکم فرانسه هم تمرین میکنم دیگه! چی میشه مگه؟

 

/ 8 نظر / 2 بازدید
دانشجو

سلام. اگر اهل حرف سیاسی هستین به نوشته های من در مورد نقد دولت سری بزنید.ممنون

نیلوفر

با اینکه اصلاً نمی شناسمت ولی با تمام وجودم آرزو می کنم که در این کارت هم موفق باشی![لبخند]

مژده

سلام آفرين به تو با کارهاي سخت سختت.

مژده

چند روز پيش مجيد يه مطلبي رو از سايت دانشگاه شما مي خوند که مي گفت فقط 0.03 درصد خونه هاي زوريخ تو کار اجاره و اينان مي گفت پس شادي خوش شانس بوده که خونه گير آورده گفتم پس چي که خوش شانسه[چشمک]

رعنا

khoshgele kheili ghaleb e weblog et! hala jeddi bayad emtehan bedi? in vara nemiay?

shadi

آره رعنا جان جدی جدی باید این امتحانارو بدم [زبان] البته اینا جزو واحداییه که باید برای دکترا بگذرونم بنابراین در واقع هیچ فرقی به حالم نمیکنه تنها فرقش این شد که به خاطر محدودیت زمانی مجبور شدم این فرانسوی رو بردارم.. میام حالا دیرتر [لبخند] شما کی میایین اینوری؟

shadi

خدا از دهنتون بشنوه مژده جونم[نیشخند]

آزادو

دوست دارم! بهت افتخار می کنم! بسکه این بچه باهوش و با استعداده! به این زودی داره به فرانسه امتحال می ده! تو خدایی دونه یه دونه من![ماچ][قلب]