دموکراسی

نامه اومده ۴ صفحه اونم آلمانی که چی؟ که روش تامین برق مصرفیتونو انتخاب کنید!!!

یعنی اینکه ۴ تا گزینه داره هر کدوم با قیمت متفاوت، روشهای تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی، انرژی آب، انرژی هسته ای، انرژی طبیعی (فکر کنم آب و باد و زباله و اینها همه با هم باشه)...

حالا تفاوت قیمتها برای مصرف یک آدم تنها در حد چند فرانک سویسه یعنی در مقایسه با مالیات درآمد و آب و برق و شوفاژ و تلویزیون و رادیو و هوا و برگ درخت و غیره رسما برابر هیچه!

یعنی از دموکراسی اینا داره لجم در میاد حوصله آدمو سر میبره مخصوصا اگه بخوای بری دست به دامن خانم همسایه بشی که ٢ ساعت بشینه نامه رو برات ترجمه کنه..

راستی خانم همسایه برام توضیح داد که وقتی تلویزیون بخری خود به خود میره تو سیستم دولت که تو تلویزیون داری اونوقت برات مالیاتش میاد ٧٠ فرانک در ماه!! که میخوام صد سال سیاه کانالهای مزخرف آلمانی اینها رو نبینم زبان یعنی نمیشه در بری و مثلا در خونه رو به روی مامور بررسی تلویزیون! باز نکنی!

/ 3 نظر / 2 بازدید
مهیار

چه باحال... وبلاگم فیلتر نیست خودم فیلترم

آزادو

یعنی تو آلمانی هم می فهمی؟!!!!!!1[تعجب] همین که فهمیدی نامه در مورد چیه هم خیلی حرفه! داره مثه متابها می و فیلم ها می شی که خانوم خوشگله نقش اول همه زبونی می فهمه و کارش در هر موردی درسته!!! قربون دونه برم من!!![ماچ][ماچ][ماچ]

آزادو

راستی من هم اسباب کشی کردم. جمع و جور که کنم و عکس که بگیرم با شرح و تفصیلات می فرسم به ایمیلتون!!!