تحليلات روانشناسانه!

دختر عمه ام برای تزش در مورد زنهای ايرانی تحقيق می کنه،چند روز پيش می گفت يک مقاله پيدا کرده که توش نوشته دختر های ايرانی خيلی به سمت تأتر می رن .تحليل کرده بود که چون دخترها توی ايران هميشه مجبور به انجام کاری هستند و هيچ چيز توی زندگيشون بنا به تصميم خودشون نيست، به تأتر کشيده می شن تا اونجا در نقش کس ديگر بتونن اون چيزی که خودشون ميخواستن و نمی تونستن رو انجام بدن.

دوباره من به يک کاری علاقه مند شدم و براش تحليل روانشناسانه کردند.يادمه وقتی مدرسه می رفتم عادت داشتم گوشه کنار دفتر کتابهام نقاشی می کردم.معمولاً نقاشيهام شامل چشم و ابرو و جعد يار و از اين چيزها بود.خوب آدم وقتی يک چيزی می خواد بکشه سعی می کنه بهترين حالتو بکشه ديگه.خلاصه يک بار يکی نقاشی هامو ديد بعد بهم گفت که معمولاً کودکانی که دچار کمبود و عقده در مورد ظاهرشون هستند هميشه سعی دارند توی نقاشی هاشون اونو جبران کنند و برای همين مرتب يک نقاشی رو تکرار می کنند.

اينم از تحليلات روانشناسانه در مورد شخصيت بنده.فکر کنم با اين همه مشکل و عقده و کمبود که در منه سرمو بذارم بميرم سنگين ترم.

/ 2 نظر / 3 بازدید
afra

خل ترين آدمها يا روانشناس ميشند يا مدرس NLP در دانشگاه شريف(شارمين!) !!;-)

shadi

افرا جون مامان من هم روانشناس بود.البته چون جمله ات گزاره دو شرطی نيست،اشکال نداره.روانشناسها ذهن تحليل گر و فعالی دارند(بر عکس خيلی از آدمهای ديگه)ولی اشکالشون اينه که فرضياتشونو تعميم می دن.