معلم تاریخ من...

وقتی بعد از مدتها برای اولین بار میری خونه دوستت که خیلی هم با هم دیگه خوب و صمیمی شدین و برای مامانش یک دسته گل نرگس می خری که به گفته دوستت گل مورد علاقه مامانشه، بعد که رفتی خونشون و مامانشو دیدی موقع دادن دسته گل به دستش متوجه می شی که اون مامان معلم دوران کودکیت بوده و بعد که ازش می پرسی و مطمئن میشی که خود خودشه از هیجان پس می افتی و بغلش میگیری و اشک از چشمات سرازیر میشه ،دلت نمیخواد زنگ بزنی به همه عالم و این اتفاق عجیب غریبو واسه همه تعریف کنی؟
من یک سوالی دارم: دنیا راستی راستی انقدر عجیبه یا فقط واسه منه که انقدر پشت سر هم اتفاقای عجیب غریب می افته؟
حس خوبی دارم، حس میکنم زنده ام، کاش آدم میتونست همیشه آدمهایی رو که انتظار دیدنشونو نداره ببینه...

/ 6 نظر / 2 بازدید
آميرزا

شادی، چقدر خوشحالم که شادی، خوشحالم که پر از احساسات خوبی. خوشحالم که معلم قديميت را پيدا کردی. خوشحالم که داری رد ميشی. داری دنيا را دوباره می بينی

مژده

راستي اتفاقي بود واسه خودشها..قربونت برم كه اينقد دلت پاكه و مهربوني، معلم عربي‌مون رو يادته خانم محمدي..بچه بداي كلاس يه بار اينقد اذيتش كردن كه گريه‌اش گرفت تو هم واسه اون گريه‌ات گرفت؟ آره يادته؟

مژده

يه چيزي ديگه هم هميشه‌ از تو يادمه..با مامان اومده بودين مراسم دعاي مدرسه يه مناسبت خاص بود خارج از ساعت مدرسه..

شادی

مژده جون الان که میگی یک چیزایی یادم میاد، اونوقت به من میگی چقدر حواست جمعه؟ خودت که دست منو از پشت بستی! میدونی من همیشه معلم هامو دوست داشتم، انقدر که به قول تو شاید از گریه اونا گریه ام میگرفت، عجب بچه لوسی بودم بیخود نبود که اون اکیپ ته کلاس به خون من تشنه بودن بهشید یادته؟ هر وقت از پهلوم رد میشد یک متلکی بارم می کرد ! پس حق داشته بنده خدا

-

به به ... دوره معلمها چه حالی بده به يه بچه فينگيلی!

مژده

ا نمي دونستم تو اون كلاس بدخواه مدخواه داشتي وگرنه..هرچند يكي هم بود كه دشمن من بود مهرناز دوست نونا بود با اون هم زود بهم زد يادته ولي آخرش يه روز آخر سال كه عكس گيرون بود و اون تنها مونده بود بهش گفتم بيا اون هم با خوشحالي اومد و تو عكس گرفتن شركت كرد..