دانه های ریز


+ بکش و خوشگلم کن!

- چینی ها، از قرن دهم میلادی تا اوایل قرن بیستم، به مدت هزار سال، پای دختران جوان را می بستند تا رشد نکند و کوچک به نظر بیاید و به قولی پای عروسکی باشد. کوچکی پا مظهر زیبایی بود و زنان چینی برای زیبا بودن هزینه هنگفتی می پرداختند. زنان چینی با این کار مبتلا به بیماری اوستئوپروسیس میشدند و در تمام طول زندگی شان دردی جانکاه را در پایشان تحمل می کردند. آنها تا آخر عمرشان نمی توانستند بدون کمک کسی حتی فاصله ای کوتاه را بپیمایند و اکثرا انگشتان پایشان را به خاطر فشار ناشی از بستن مداوم از دست می دادند. 

- مردم قبیله کایان در میانمار، بنا به رسمی هزاران ساله، از سن پنج سالگی در گردن دختران حلقه های فلزی قرار می دهند. سال به سال به تعداد حلقه ها می افزایند تا گردن زنان بلندتر و باریک تر شود. فشار حلقه ها در واقع استخوان ترقوه را از شکل خود خارج می کند و آرام آرام دنده ها را به هم نزدیکتر و فشرده تر می کند تا گردن به نظر بلندتر بیاید. به عقیده آنها گردن بلند و باریک نشانه زیبایی زن است. ماهیچه های گردن چنان ضعیف می شوند که دیگر قدرت نگه داشتن سر را ندارند و اگر حلقه ها را خارج کنند خطر قطع نخاع وجود دارد. 

- زنان کشورهای مختلف دنیا، در قرن بیست و یکم، برای زیبا تر شدن طبق معیارهای روز، پستانهایشان را می شکافتند و کیسه های پلیمری را زیر پوستشان می کاشتند تا پستانها به ظاهر بزرگتر شوند. بزرگ بودن پستان نشانه زیبایی زن بود و زنها برای این کار هزینه های هنگفتی می پرداختند. با این عمل جراحی زنان دیگر قادر به شیر دادن کودکانشان نبودند و در بعضی موارد به علت عفونت و حساسیت بافت پستان و یا پارگی کیسه های پلیمری مجبور به تخلیه کامل آن بافت می شدند. از دیگر نشانه های زیبایی در زنان هیکل های بسیار باریک و قلمی بدون کوچکترین بافت چربی بود. زنان برای زیبا تر شدن بافتهای چربی بدنشان را، با عمل مکش و یا جراحی های باز، بیرون می کشیدند و در تمام عمر خود را از خوردن غذاهایی که دوست داشتند محروم می کردند و در حالت قحطی و فقر غذایی به سر می بردند. 

و حماقت آدمی را پایانی نبود ...

نویسنده : shadi ; ساعت ۳:۱۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱٥ مهر ۱۳٩٤
تگ ها:
comment نظرات () لینک