دانه های ریز


+ باز هم فرانسوی :)

دیروز مجبور شدم برای یک درس دو واحدی اینترنتی ثبت نام کنم که فقط به آلمانی و فرانسوی ارایه میشد. من البته فرانسوی رو مطالعه می کنم ولی جونم بالا اومده با همین دو صفحه ای که ازش خوندم..

جریان از این قراره که دانشگاه پلی تکنیک زوریخ که بنده در حال حاظر اینجا مشغول به تحصیلم خودش رو تافته جدا بافته از همه دنیا میدونه اینجوری که اگه مدرک فوق لیسانستو از هر دانشگاه دیگه ای گرفته باشی برای دکترا باید امتحان ورودی بدی.  البته دانشگاه لوزان در مواردی استثناست که اون هم شامل حال من نمیشه چون تغییر رشته دادم. دانشجو که کلا بره درساشو بخونه ولی ببین که چقدر به اساتید بر می خوره که حالا که یک دانشجو گرفتند و دارند بهش کار یاد میدن و از بین هزار نفر انتخابش کردن باز دانشگاه میگه نخیر ما باید ببینیم صلاحیت داره این دانشجو یا نه! خلاصه که باید دو تا امتحان بدم و موضوعاتش رو هم باید تا آخر این ماه که فردا باشه مشخص می کردم که بالاجبار تنها درسی که امکان برداشتنش اون هم وسط ترم رو داشتم همین درس اینترنتیه بود. خدا بهم رحم کنه موقع امتحان دادنش.

میدونی همیشه نباید همه چی دقیقا بر وفق مرادت پیش بره. خونه جدیدم خوشگل و راحته همه چیز خوبه به جز هوا که دو روزه بارونیه که اونم رحمت خداست لطایف خودشو داره دیگه اینکه خونه تا محل کار یک ربع راهه و هر جور مغازه ای که بخوام سر کوچه دارم حتی سالن بازی بیلیارد! حالا یکم فرانسه هم تمرین میکنم دیگه! چی میشه مگه؟

 

نویسنده : shadi ; ساعت ٢:۱۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸
تگ ها:
comment نظرات () لینک